Korteri ostmine | 15 nõuannet korteri ostmiseks 2021!

Kodulaen kiirelt ja mugavalt - ALFAlaen.ee

Korteri ostmine on muutunud järjest rohkem populaarsemaks nii Eestis kui ka mujal maailmas, miks? Kuna korterit võrreldes majaga on palju lihtsam, mugavam ja reeglina ka odavam üleval pidada! Tänapäeva uued korterid uusarendustes on mõnusalt suured ja kvaliteetset elukeskkonda hindava pere üks olulisemaid aspekte. Veel enam on inimesed hakanud huvi tundma remonti vajavate korterite vastu mida saab kerge vaevaga renoveerida enda jaoks et ise sisse kolida ja pärast natukene kallimalt maha müüa. Korteri ostmine tasub ennast ära juhtudel kui oled veendunud korteri asukohas ja tunned et korteri ostmine on see õige samm. Oleme siia kokku koondanud 5 raha väärt nõuannet seoses korterite ostmisega.

Merevaatega korteri ostmine juhend

1. Renoveerimata korteri ostmine, soodsamalt!

 

Renoveerimata korter on kordades odavam kui juba renoveeritud korter. Saad olla ise sisekujundaja ja muuta renoveerimata korter täiuslikuks korteriks. See on ka üks populaarseimad viise kuidas eriti noored omale korteri ostavad, valitakse välja piisavalt suur kuid samas ka renoveerimata korter hea asukohaga. Renoveerimata kortereid on ka küllaltki raske leida eriti hinnatud piirkondades nagu näiteks Tallinna kesklinnas, Pirital või Kadriorus. Tasub siiski varuda kannatust ja aega korteri soetamiseks vaid nii võid leida omale suurepärase korteri. ALFAlaen.ee aitab sinul võrrelda erinevaid laenupakkujaid Eestis kes on nõus sinule remondilaenu andma! Juhul kui oma säästudest ei piisa ja vaja on kiiresti finantseeringut näiteks uue pesumasina või külmkapi jaoks soovitame võrrelda soodsaid väikelaene.

2. Tutvu eelnevalt ühistu ja naabritega!

 

Oi oi oi kui palju on inimesi kes pimesi kortereid ostavad, hind on hea ja tuld! Stop! Isegi kui sa seda korterit endale ei plaani osta, näiteks investeeringuks siis veel enam pead tutvuma korteriühistuga, naabritega, tehtud töödega, lepingutega jne.. et olla kindel õiges valikus. Soovitame ka konsulteerida enne korteri ostmist erinevate maakleri büroodega.

3. Millised tööd on kortermajas tehtud ja millised tegemata?

 

Tasub uurida ühistu esimehelt kortermajas tehtud tööde kohta aegsasti enne korteri ostmist, et vältida ootamatud kulutused ja ebameeldivad üllatused. Korrektselt hoitud korteriühistu ja mõistlik kommuun on juba väärtus omaette.

4. Kuidas leida omale parim korter?

 

Parima korteri võid leida ainult juhul kui oled veendunud piirkonnas kuhu korterit soetada soovid seega esialgu tasub piirkond välja vaadata ja kasvõi kätte võtta ja käia antud kohas igal aastaajal et veenduda miljööga ja muude huvitavate faktoritega mis võivad mõjutada sinu tahet korteri ostmises. Tutvu erinevate kinnisvara müügiportaalidega internetis! Leia omale mitu head maaklerit! Tasub palgata ka jurist kes on varasemalt kokku puutunud sarnaste tehingutega!

5. Renoveeri korter Eesti parima remondilaenuga!

 

Oleme koondanud lehele remondilaen Eesti parimad remondilaenu pakkujad, kuskohast leiad omale kindlasti mõistliku ja paindliku remondilaenu kiiresti ja mugavalt. Enamik remondilaenudest on tagatiseta väikelaenud kuid võid kindel olla et meie kaudu leiad ka hüpoteeklaenu mis vastab just Sinu tingimustele!

Korteri ostmise juhend 2021

Korteri ostmine ei ole peavalu kui saad neile 10 küsimusele vastused!

  1. Mis on korteri reaalne turuväärtus, kui see erineb müügihinnast?
  2. Millised on korteriühistu eluasemekulud, näiteks, parkimine, vee- või saunatasud?
  3. Kas ettevõttel või teistel aktsionäridel on õigus aktsiate lunastamiseks, kas nende kasutamist või võõrandamist piiratakse muul viisil?
  4. Kas tulevased remonditööd on korteriühistule teada?
  5. Kas korteriühistule on koostatud pikaajaline plaan ehk strateegia, kuidas korterelamut ja haljasalasid arendada?
  6. Kas ühistul on ka äripinnad, mis võivad vähendada kommunaalkulusid?
  7. Kas korterelamu asub omal krundil või renditud krundil ja millal üür lõpeb?
  8. Kas korteriühistul on võlgnevusi? Milline on ühistu rahaline seis?
  9. Millal on lisatud viimati kinnitatud finantsaruanded, eelarve ja põhikiri?
  10. Kui palju on korteriühistul kogutud kapitali ja milleks sellest on piisanud? See ilmneb vastu rahastamise arvutusest ehk järelarvutusest.

Kuskohast leida korter mida võiks vaatama minna ja parimal juhul ka omale soetada? Eestis on kaks juhtivat kinnisvaraportaali kuskohast leiad omale just selle õige! Tutvu antud kinnisvaraportaalidega siit:

City24.ee | Kv.ee